Skip to Content

نمایشگر یک مطلب نمایشگر یک مطلب

پورتلت‌های تو در تو پورتلت‌های تو در تو

تولید، مصرف، صادرات و واردات
آمار تفکیکی تولید و مصرف کاشی و سرامیک در 5 سال گذشته
آمار تفکیکی تولید و مصرف کاشی و سرامیک در 5 سال گذشته
صنعت کاشی و سرامیک جزء هفت صنعت استراتژیک کشور انتخاب شد.
طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت راهبرد توسعه صنعتی پس از 15 سال نهایی شد
طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت راهبرد توسعه صنعتی پس از 15 سال نهایی شد
مرکز توسعه فناوری سرامیک ایران با حمایت پارک علم و فناری یزد برگزار می...
برگزاری دوره های آموزشی صنعت سرامیک
برگزاری دوره های آموزشی صنعت سرامیک
شناسائي چالش ها و مشکلات (عارضه یابی) کارخانجات کاشی و سرامیک با حضور اساتید بلند پایه "انجمن تحقیقات صنعت سرامیک اسپانیا"
شناسائي چالش ها و مشکلات (عارضه یابی) کارخانجات کاشی و سرامیک با حضور اساتید بلند پایه "انجمن تحقیقات صنعت سرامیک اسپانیا"
معرفی مراکز فناوری سرامیک در سایر کشورها
انجمن سرامیک ایتالیا
معرفی مراکز فناوری سرامیک در سایر کشورها
تلاش برای از سرگیری فعالیت های کانون هماهنگی دانش صنعت و بازار کاشی و...
با ارسال مستندات لازم به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
با اصلاح آیین نامه های اجرایی و نحوه فعالیت کانون های هماهنگی دانش، صنعت و بازار در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مذاکرات بین پارک علم و فناوری یزد و این معاونت برای از سرگیری فعالیت کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار کاشی و سرامیک انجام شد.
با رایزنی و مذاکرات بین مرکز فناوری سرامیک ایران و مرکز فناوری سرامیک...
انعقاد تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری یزد و مرکز فناورری سرامیک اسپانیا(AICE)
با پیگیری، مذاکرات و مکاتبات پارک علم و فناوری یزد، تفاهم نامه ای با هدف توسعه همکاری دو جانبه بین مرکز فناوری سرامیک ایران و مرکز فناوری سرامیک اسپانیا منعقد شد. این تفاهم نامه پنج بخش: همکاری در توسعه منابع انسانی متخصص در حوزه های مختلف صنعت...

نمایشگر یک مطلب نمایشگر یک مطلب

  انجمن سرامیک ایتالیا ( I.Cer.S ) در سال 1972 تاسیس شد. در سال 1973 با انجمن Assiceram موجود تلفیق شد و نام انجمن Ceramica-Assiceram را تقبل کرد. این انجمن نام فعلی خود را در سال 1989، زمانی که به مکان فعلی خود در Bologna تغییر مکان داد، به دست آورد. همان زمان، این انجمن مقالات جدیدی را که از انتشارات انجمن در یک کنفرانس ملی پذیرفت و از طریق مسئولین دانشگا ها و مراکز علمی-تحقیقاتی و کنسول تحقیقات ملی ( CNR ) و دیگر انجمن ها مورد حمایت قرار گرفت. از زمانی که I.Cer.S تاسیس شد صنعت و ماشین آلات سرامیک به امتیازات جهان پیوست، به خصوص در بخش سرامیک های بازرگانی که از یک موقعیت مدیریتی قابل قبول بهره مند شد. افزایش تعداد و تنوع زمینه های کاربردی سرامیک سبب شده است که پرورش فرهنگ صنعتی مدرن و یافتن اشکال حرفه ای ویژه ضروری گردد. برای این منظور اعضای انجمن به تکنیسین ها محدود نمی شوند بلکه شامل دانشجویان دانشگاه ها، محققین، متخصصان تجاری، برنامه ریزان شرکت ها و دیگر متخصصان می باشند. انجمن سرامیک ایتالیا که همواره کار گروهی قوی را از خود نشان داده است، بسیاری از تغییرات را برای دستیابی به پیشرفت به عنوان یک تالار فرهنگی اصلی برای بخش سرامیک ایتالیا داده و با انجمن های کشور های دیگر مطابقت دارد. این امر باعث می شود که ایتالیا به عنوان بخشی از انجمن اروپا و انجمن سرامیک اروپا در نظر گرفته شود.
  اهداف
  از زمان تاسیس، هدف این انجمن پروراندن و تعدیل (هماهنگ) نمودن خلاقیت هایی است که صنعت سرامیک ایتالیا را حمایت می کنند و همچنین نشان دادن فرهنگ سرامیکی ایتالیا در هر سطحی از اروپا و جهان می باشد. بنابر مقالات انجمن، انجمن سرامیک ایتالیا همیشه سطح وسیعی از فرهنگ سرامیکی و تکنیک ها را ارتقا داده است. در طی سالها این انجمن محدوده وسیعی از فعالیت ها و خلاقیت ها را با موفقیت هدایت نموده که از میان این فعالیت ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:
ارتقاء و پیشرفت در فرهنگ سرامیکی با یک روحیه همکاری قوی در زمینه های علمی، آموزشی، تکنیکی، تاریخی، هنری و سطوح فرهنگی.
افزایش آگاهی در زمینه فرهنگ سرامیک ایتالیا در اروپا و جهان از طریق ارتباطات بین المللی و انجمن سرامیک اروپا.
ارتقاء هماهنگی و همکاری انجمن سرامیک ایتالیا در زمینه خلاقیت و نوآوری از طریق انجمن هایی با اهداف مشابه در اروپا و جهان.
نشست های دوره ای سازمان یافته با هدف ارائه راهکارهای ممکن برای حل مشکلات تکنیکی، اقتصادی، سازمانی و ملی.
انتشار مجموعه مقالات کنفرانس و دیگر برنامه ها، کتاب ها و گزارشات تکنیکی.
 

نمایشگر یک مطلب نمایشگر یک مطلب

انجمن سرامیک چین ( CCS )، یک صنف آکادمیک و غیرسودده و سازمان اجتماعی برای به کارگیری حرفه ای در زمینه علم و تکنولوژی مواد غیرفلزی معدنی می باشد.

  از آنجایی که به جامعه چین در علم و تکنولوژی مربوط است، CCS به منظور تقویت تلاش های حرفه ای و ارتقاء علم و تکنولوژی شکل گرفته و آگاهی های علمی را در میان اجتماع بالا برده، استعدادها را پرورش می دهد، و علم و تکنولوژی را در راستای بهبود اقتصادی به کار می گیرد.

  تاریخچه

  در سال 1945 با نام فعلی اش تاسیس شد، CCS در سال 1956 به انجمن سیلیکای چین تغییر نام پیدا کرد، و نام اصلی خود را در سال 1991 کسب نمود.

  تشکیلات سازماندهی

  کنگره ملی CCS ، بدنه اصلی انجمن سرامیک چین می باشد که هر چهار سال یکبار برگزار می شود. هیئت مدیره منتخب در کنگره ملی، مسئولیت برنامه ریزی کنگره و مدیریت آن را بر عهده دارد. در حال حاضر CCS ، سی و سه هزار عضویت به صورت فردی، چهل عضو گروهی، هیجده زیرگروه، چهار کمیته فعال و صد و بیست و چهار شاخه محلی دارد. پنج بخش تحت نظر ارگان CCS می باشد.

  وظایف و فعالیت ها:

·        مدیریت تکنیکی و آکادمی مبادلات و همکاری در سطح غیردولتی

·        ویرایش و نشر کتب حرفهای به صورت دوره ای

·        برگزاری دوره های آموزشی علمی

·        ارایه خدمات مشاوره ای تکنیکی

·        ارزیابی استعدادها، حفظ حقوق قانونی پیشکسوتان و تقدیر از کسانی که در کارشان به بهترین نحو عمل نموده اند

·        برگزاری نمایشگاه ها در داخل و خارج کشور، برگزاری بیش از بیست کنفرانس آکامیک در یک سال و متعاقباً حامی سمپوزیوم بین المللی سیمان و بتن، کنفرانس بین المللی سرامیک های پرکاربرد و دیرگدازها و غیره بوده و در ادامه سازماندهی نمایشگاه بین المللی تکنیکی و صنعتی شیشه، نمایشگاه بین المللی تکنیکی و صنعتی لعاب و شیشه چین و نمایشگاه بین المللی صنعت پودر، انتشار نشریات دوره ای شامل مجله انجمن سرامیک چین، بولتن انجمن سرامیک چین و همچنین شاخه های محلی و حرفه ای CCS نیز از فعالیت های آن می باشد.

  عضویت

  CCS رابطه همکاری نزدیک خود را با چندین کشور حفظ نموه و همچنین عضو سازمان های زیر می باشد:

·        کمیسیون بین المللی شیشه ( ICG )

·        فدراسیون بین المللی سرامیک ( ICF )

·        اتحادیه بین المللی کنفرانس دیرگداز ( UNITCER )

·        سازمان بین المللی رشد کریستال ( IOCG )